Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Temmuz 2016 Salı

Özel sektörde çalışmama rağmen kaç yaşında emeklilik hakkım olacak?

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/
5525 gün prim ve 52 yaş şartlarına tabisiniz
Soru: Aralık 1989 sigorta girişliyim. Yazılarınızdan anladığım kadarıyla 3600 gün ve 25 yıl grubuna girmekteyim. Sonuçta şu an özel sektörde çalışmama rağmen kaç yaşında emeklilik hakkım olacak?
O.UĞUREL
Cevap: Doğum ve askerlik tarihinizi ve askerlik sürenizi bildirmemişsiniz. Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabisiniz. Toplam 5525 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 52 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.
Ayrıca toplam 3600 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olmanızda mümkün.  

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Ne zaman emekli olmaya hak kazanabilirim?

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/
175 gün daha prim ödeyip 55 yaşın dolmasını bekleyeceksiniz
Soru: 18 Ekim 1979 doğumluyum. İşe giriş tarihim 15 Nisan 1995  olup, Haziran da dahil  5575 gün prim ödemem var. Ne zaman emekli olmaya hak kazanabilirim?
Ersen MEŞE
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabisiniz. 175 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5750 güne tamamlamanız şartıyla, 55 yaşınızı dolduracağınız, 18 Ekim 2034’de emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Erken emekli olabilir miyim?

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/

56 yaşın dolmasını bekleyeceksiniz
Soru: 20 Mayıs 1978 doğumluyum. 1997 Mart ayı sigorta girişim var. 1998-2000 yıları arası 18 aylık askerliğim var. 1997 ile bugüne kadar full çalışmışım. Erken emekli olabilir miyim? Veyahut ne zaman emekli olurum?
Mahir AVŞAR
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi,  5825 gün prim ödeme ve 56 yaş şartlarına tabisiniz.  Priminiz yeterli olduğundan, bundan sonra prim ödemeseniz dahi, 56 yaşınızı dolduracağınız 2034’de emekli olabilirsiniz. Bu tarihten önce emekli olmanız mümkün değil. Askerliğiniz başlangıçtan sonra olduğundan borçlanma emeklilik şartlarını değiştirmez. Sadece prim ödeme gün sayısını artırır.

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız