Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

26 Temmuz 2017 Çarşamba

568 TL prim Bağ-kur primi ödemekteyim yaklaşık ne kadar emekli maaşı alabilirim?

SSK’da daha avantajlı

Soru: 13 Haziran 1979 doğumluyum. SSK başlangıç tarihim 1 Şubat 2000’dir. Fakat 1 Ekim 2003’de sürekli bir işe başladım. 2012'de işten ayrıldım. Ve 2015 Ocak ayından itibaren BAĞ-KUR’a  568.00 TL prim ödemekteyim. Ne zaman emekli olurum? Ve yaklaşık ne kadar emekli maaşı alabilirim?
Nalan ÖZBEY
Cevap: SSK’da priminizi 4500 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. Ocak 2015’de başladığınız Bağ-Kurunuzla 1260 gün prim ödemeniz halinde, Bağ-Kurda emekli olmak için; 9000 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi olursunuz.  Toplam priminizi 9000 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 13 Haziran 2037’de emekli olabilirsiniz.  Ayrıca priminizi 5400 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olmanız da mümkün. Dolayısıyla SSK’dan emekli olmanız avantajınıza.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Emekli aylıklarının geneli düşük!

Aylığınızda düşüklük yok
Soru: Sigorta başlangıç tarihim 3 Mart 1994 olup 2014 yılında 5050 gün pirimle yüzde 45 engelli olarak emekli oldum. O zaman 950 TL aylık bağlandı. Şuanda aldığım maaşım ek ödemeyle birlikte 1.272 TL. 2 Temmuz 2017 tarihli bir yazınızda demişsin izni engelli emekliye normal emekli arasında maaş farkı olmaz peki nasıl oluyorsa bana bağlanan maaş o tarihte normal emekli olan birinden düşük oluyor.
Barış GÜLSEVEN
Cevap: Emekli aylıklarının geneli düşük. Bugün 650, 700 lira aylık bağlananlar var. 5050 gün prim ödemeniz olduğu halde, 5400 gün prim ödemiş gibi aylık bağlanmıştır. Yani hak ettiğiniz aylıktan bir miktar fazla. Bize göre aylığınızda eksiklik yok. Ancak şüpheniz varsa bulunduğunuz yerdeki, sosyal güvenlik kurumu il veya merkez müdürlüğüne yazılı olarak başvurarak, emekli aylığı hesabınızda yanlışlık olup olmadığını sorduğunuzda, gerekli kontroller yapılır ve sonucundan tarafınıza bilgi verilir.   

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız