Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Şubat 2017 Pazartesi

Annem emekli olursa iki aylığı birlikte alabilir mi?

Annem emekli olursa iki aylığı birlikte alabilir mi?

Soru: 1996 yılında babam vefat etti. Emekli sandığından 7 Temmuz 1955 doğumlu anneme dul aylığı bağlandı. Annemin 1981-1982 yıllarından 550 günlük sigortası var. Annemi SSK’dan nasıl emekli ettirebiliriz. Hem Emekli Sandığı hem SSK’ dan emekli maaşı alabilir mi?
Sedat YILMAZ
Cevap: Anneniz SSK’dan emekli olmak için primini 3600 güne tamamlaması lazım. SSK’dan emekli olduğunda; hem kendi aylığını, hem de eşinden dul aylığını birlikte alabilir.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız