Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

4 Aralık 2016 Pazar

18 yaşın altındaki çocukların ana veya babasının tescil işlemi nasıl yapılmaktadır?18 yaşın altındaki çocukların ana veya babasının tescil işlemi nasıl yapılmaktadır?

18 yaşın altındaki çocuklardan 4/a,b,c bentlerinin kapsamındaki ve özel sağlık yardım sandıkları mensuplarının çocukları hariç hiçbir sosyal güvencesi olmayan 18 yaş altı çocuklar adına Kurumumuz tarafından sağlık hak sahipliği oluşturulmuştur. Buna rağmen provizyon alamayan sigortalı ve hak sahipliği İl Müdürlüğü ve SGK. Merkez Müdürlüklerimizce oluşturulmaktadır.

Sağlık hizmet sunucusuna müracaat etmesi halinde ana veya babanın tescili için Kuruma yönlendirilecektir.

SGK Yurtiçi Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma Şartları hakkında merak edilen diğer sorular ve yanıtları için tıklayın

Kaynak: SGK

4 (b) kapsamındaki sigortalılardan, hangilerine emzirme ödeneği verilir?4 (b) kapsamındaki sigortalılardan, hangilerine emzirme ödeneği verilir?

4(b) kapsamındaki sigortalı kadın ile sigortalı erkeğin sigortalı olmayan eşinin, kendi çalışmalarından dolayı gelir ve aylık alan sigortalı erkeğin, sigortalı olmayan karısının doğum yapması halinde sigortalı kadına veya sigortalı erkeğe emzirme ödeneği verilir.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: SGK
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız