Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

23 Kasım 2015 Pazartesi

İnternetten program yazarak Android ve iPhone uygulamalarından para kazanma


İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Program yazarak Android ve iPhone uygulamalarından para kazanma: Eğer biraz ilginiz veya yeteneğiniz varsa  akıllı telefonlar için basit programlar yazmayı öğrenebilir, bu benzersiz uygulamaları satışa sunarak gelir elde edebilirsiniz.  Ya da ilgili sitelere üye olarak indirdiğiniz uygulama adedine göre para kazanabilirsiniz. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten Fotoğraf Çekerek ya da Logo Tasarımı yaparak para kazanma


İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Fotoğraf Çekerek ya da Logo Tasarımı yaparak para kazanma:

Eğer fotoğraf çekme konusunda profesyonelseniz çektiğiniz fotoğrafları ilgili sitelerde satışa sunabilirsiniz. Logo tasarlama konusunda herhangi bir program (photoshop, illüstrator) bilgiye sahipseniz, biraz da hayalgücünüze güveniyorsanız bu iş için 1000lerce dolar döken firmalar bulunmakta. Kısa bir araştırmayla bu tür ilan sitelerini bulabilir ve bu yöntemle freelance (piyasada serbestçe) olarak çalışabilirsiniz. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten tercümanlık yaparak para kazanma


İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Tercümanlık yaparak para kazanma:

Eğer yabancı dilinize güveniyorsanız, internette ilaç prospektürleri, film altyazıları, makaleler ya da kişisel içerikleri tercüme ederek para kazanabileceğiniz siteler mevcut.
İnternetten upload ile para kazanma : İnternette bulunan bir sürü download yani indirme siteleri var, bu sitelere kaydolarak insanların indirebileceği telif sorunu olmayan dosyaları yükleyerek para kazanabilirsiniz.
Google Adsense ile para kazanma : Eğer kendinize ait bir internet siteniz ya da blog’unuz varsa  Google Adsense veya alternatif(adhood, adcash, reklamx, medynet vb.) sitelerden reklam alarak tıklama başına ciddi paralar kazanabilirsiniz. Sitenizin hitine (tıklanma ve ziyaret sayısına) bağlı olarak sadece sitenizin içeriğiyle ilgilenerek başka bir işe ihtiyaç duymadan para kazanabilirsiniz, hatta zengin olabilirsiniz. Günümüzde sitelerin e-ticaret haricinde en büyük gelir kaynağını bu reklamlar sağlıyor. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten yazı yazarak para kazanma

İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Yazı yazarak para kazanma : 

Eğer kaleminize daha doğrusu klavyenize güveniyorsanız, akıcı bir yazı yazma kabiliyeti ve yeteneğiniz varsa ya da herhangi bir konuda ilgili iseniz ve bilgi verebilecek kapasiteye sahipseniz yazı yazarak para kazanabilirsiniz. İnternet siteleri için çok büyük öneme sahip olan yazılar, sitelerin ziyaretçi sayılarına çok büyük katkı sağlıyor bu da site sahiplerinin para kazanmasına sağlıyor. Yazdığınız yazılar için veya site sahiplerinin istediği konuda yazılar yazmak için google’da biraz araştırma yapmanız yeterli. Yazdığınız özgün makaleleri 100 kelimesi 1.50 tl’den başlayan fiyatlara satabilirsiniz. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten Yandex ile para kazanmaİnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Yandex ile para kazanma: 

Google’a rakip olarak kurulmuş Yandex arama motoru, Türkiye pazarını kazanmak için büyük çaba sarfediyor. Arama sonuçlarının daha doğru sonuç verebilmesi için kullanıcılarıyla etkileşim kurmaya çalışan Yandex. Toloka adını verdiği sisteme üye olarak size verdiği görevleri tamamlamanızı istiyor. Bu görevler arama sonuçlarında gösterilmesini istediğiniz siteleri tıklayarak yapılıyor ve bu anket yönteminde anket başına 0.02$ kazanarak evde oturduğunuz yerden günde 10$ kazanabilirsiniz.  Ödeme konusunda ise herhangi bir kısıtlama bulunmayan sistemle 1$ bile kazansanız, kazancınızı bankanıza aktarabiliyorsunuz. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

Facebooktan nasıl para kazanılır?İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Facebook’tan para kazanma: 

Facebooktan nasıl para kazanılır? Eğer Twitter, Instagram, Vine ve  Facebook gibi sosyal medya hesaplarınız üzerinde büyük bir arkadaş ve çevre kitlesine sahipseniz reklam firmalarına üye olduktan  sonra sayfanızda paylaştığınız ürün reklamlarıyla para kazanabilirsiniz. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten anket doldurarak para kazanma


İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Anket doldurarak para kazanma: 

Sokaklarda gezerek anketörlük yapan gençleri görmüşssünüzdür, bu sistem de aynı mantıkla ilerleyen dijital bir platformdur. Bu iş artık cadde cadde gezerek değil sanal internet ortamında devam etmektedir. Büyük üretici firmalar piyasaya hâkim olabilmek, ve müşterilerin ihtiyacını karşılayabilmek için yeni ürünler üretip dağıtımını yapabilmek için bu anketlere ihtiyaçları vardır. Eğer güvenilir sistemli bir anket sitesine üye olursanız doldurduğunuz anket adedine göre ayda 1000lira gibi paralar kazanabilirsiniz. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten reklam videosu izleyerek para kazanma


İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Reklam videosu izleyerek para kazanma:

İnternette araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak olan onlarca site karşınıza çıkacak, bu tür siteler üzerinden video başına 0.03 $ gibi rakamlara video izlemeniz gerekiyor. Eğer gerçekten emek vererek günde 1 saatinizi ayırırsanız ay sonunda 20$ biriktirebilirsiniz. Bu tür sitelerin diğer bir para kazandırma yöntemi ise referans sistemidir, sizin gibi çalışacak olan arkadaşlarınızı da sisteme kazandırırsanız. Onların izlediği reklamlardan da pay alabilirsiniz. Bu yöntemin olumsuz yönü ise genellikle çabuk sıkılma, kolay yoldan zengin olamama, parayı çekebilmek için belli limitlerin olabilmesidir. Yani internetten ek gelir elde etmek için biraz da sabıra ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz. (mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten satış ortaklığı yaparak para kazanma


İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Satış ortaklığı ile para kazanma: 

Satış ortaklığı ile para kazanma sistemi ise belli firmaların size vereceği komisyon karşılığında ürünleri pazarlamaktır. Satış ortaklığı ile para kazanma sistemi ile para kazanmak için ciddi bir çalışma, ikna kabiliyeti ve bolca vakit gerektirir. ( Kaynak: mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten Youtube yoluyla para kazanmaİnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Youtube’dan para kazanma: 

Youtube yeniçağın televizyonu olarak büyüyor. Artık insanlar televizyon karşısında oturarak neyi izleyeceğine televizyonun karar vermesini istemiyor. Youtube üzerinden yayın yapan insanların yayınlarını istediği zaman istediği yerden izleyebiliyorlar. Eğer sizinde izlenme sayınız milyonlara ulaşabilecek kalitedeyse youtube size her 1000kişilik izlenme sayısına göre 1-2 dolar civarında para veriyor, bunun yanı sıra izleyiciler video sırasında çıkan reklamlara tıklarsa ek olarak kazancınızda artış oluyor. ( Kaynak: mobilin.net )

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İşte internetten para kazanma yolları


İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

Akıllı Telefonların hayatımıza girmesi, internet servis sağlayıcıların çoğalması 3G gibi kablosuz internet seçeneklerinin çoğalması ve ucuzlaması sonucu internet hayatımızın bir parçası haline geldi. Artık sabahları kalkar kalkmaz akıllı telefonlara ya da kişisel bilgisayarlara koşarak hemen internete girer hale geldik. İnternet’in hayatımızda bu kadar yoğun yer etmesiyle çeşitli sektörlerde de gelişmeleri beraberinde getirdi. Örneğin internetten para kazanma, insanlar boş vakitlerini değerlendirmek ve ekonomilerine katkıda bulunmak için kendisine internetten nasıl para kazanabilirim diye sormaya başladı. Bu yazımızda internette para kazanma yollarını inceleyeceğiz. Gerçekten internetten para kazanılabilir mi? Evet internetten para kazanılabilir ancak ciddi sabır ve emek gerektiriyor.

İnternetten para kazanmayı öğreten e-kitap -İNCELEYİN!

Para kazanmak isteyenler için birçok yol mevcut bunlara örnek vermek gerekirse;

Reklam videosu izleyerek para kazanma:  İnternette araştırma yaptığınızda karşınıza çıkacak olan onlarca site karşınıza çıkacak, bu tür siteler üzerinden video başına 0.03 $ gibi rakamlara video izlemeniz gerekiyor. Eğer gerçekten emek vererek günde 1 saatinizi ayırırsanız ay sonunda 20$ biriktirebilirsiniz. Bu tür sitelerin diğer bir para kazandırma yöntemi ise referans sistemidir, sizin gibi çalışacak olan arkadaşlarınızı da sisteme kazandırırsanız. Onların izlediği reklamlardan da pay alabilirsiniz. Bu yöntemin olumsuz yönü ise genellikle çabuk sıkılma, kolay yoldan zengin olamama, parayı çekebilmek için belli limitlerin olabilmesidir. Yani internetten ek gelir elde etmek için biraz da sabıra ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz.

Satış ortaklığı ile para kazanma: Satış ortaklığı ile para kazanma sistemi ise belli firmaların size vereceği komisyon karşılığında ürünleri pazarlamaktır. Satış ortaklığı ile para kazanma sistemi ile para kazanmak için ciddi bir çalışma, ikna kabiliyeti ve bolca vakit gerektirir.

Anket doldurarak para kazanma: Sokaklarda gezerek anketörlük yapan gençleri görmüşssünüzdür, bu sistem de aynı mantıkla ilerleyen dijital bir platformdur. Bu iş artık cadde cadde gezerek değil sanal internet ortamında devam etmektedir. Büyük üretici firmalar piyasaya hâkim olabilmek, ve müşterilerin ihtiyacını karşılayabilmek için yeni ürünler üretip dağıtımını yapabilmek için bu anketlere ihtiyaçları vardır. Eğer güvenilir sistemli bir anket sitesine üye olursanız doldurduğunuz anket adedine göre ayda 1000lira gibi paralar kazanabilirsiniz.

Facebook’tan para kazanma: Facebooktan nasıl para kazanılır? Eğer Twitter, Instagram, Vine ve  Facebook gibi sosyal medya hesaplarınız üzerinde büyük bir arkadaş ve çevre kitlesine sahipseniz reklam firmalarına üye olduktan  sonra sayfanızda paylaştığınız ürün reklamlarıyla para kazanabilirsiniz.

Youtube’dan para kazanma: Youtube yeniçağın televizyonu olarak büyüyor. Artık insanlar televizyon karşısında oturarak neyi izleyeceğine televizyonun karar vermesini istemiyor. Youtube üzerinden yayın yapan insanların yayınlarını istediği zaman istediği yerden izleyebiliyorlar. Eğer sizinde izlenme sayınız milyonlara ulaşabilecek kalitedeyse youtube size her 1000kişilik izlenme sayısına göre 1-2 dolar civarında para veriyor, bunun yanı sıra izleyiciler video sırasında çıkan reklamlara tıklarsa ek olarak kazancınızda artış oluyor.

Yandex ile para kazanma: Google’a rakip olarak kurulmuş Yandex arama motoru, Türkiye pazarını kazanmak için büyük çaba sarfediyor. Arama sonuçlarının daha doğru sonuç verebilmesi için kullanıcılarıyla etkileşim kurmaya çalışan Yandex. Toloka adını verdiği sisteme üye olarak size verdiği görevleri tamamlamanızı istiyor. Bu görevler arama sonuçlarında gösterilmesini istediğiniz siteleri tıklayarak yapılıyor ve bu anket yönteminde anket başına 0.02$ kazanarak evde oturduğunuz yerden günde 10$ kazanabilirsiniz.  Ödeme konusunda ise herhangi bir kısıtlama bulunmayan sistemle 1$ bile kazansanız, kazancınızı bankanıza aktarabiliyorsunuz.

Yazı yazarak para kazanma : Eğer kaleminize daha doğrusu klavyenize güveniyorsanız, akıcı bir yazı yazma kabiliyeti ve yeteneğiniz varsa ya da herhangi bir konuda ilgili iseniz ve bilgi verebilecek kapasiteye sahipseniz yazı yazarak para kazanabilirsiniz. İnternet siteleri için çok büyük öneme sahip olan yazılar, sitelerin ziyaretçi sayılarına çok büyük katkı sağlıyor bu da site sahiplerinin para kazanmasına sağlıyor. Yazdığınız yazılar için veya site sahiplerinin istediği konuda yazılar yazmak için google’da biraz araştırma yapmanız yeterli. Yazdığınız özgün makaleleri 100 kelimesi 1.50tl’den başlayan fiyatlara satabilirsiniz.

Tercümanlık yaparak para kazanma: Eğer yabancı dilinize güveniyorsanız, internette ilaç prospektürleri, film altyazıları, makaleler ya da kişisel içerikleri tercüme ederek para kazanabileceğiniz siteler mevcut.
İnternetten upload ile para kazanma : İnternette bulunan bir sürü download yani indirme siteleri var, bu sitelere kaydolarak insanların indirebileceği telif sorunu olmayan dosyaları yükleyerek para kazanabilirsiniz.
Google Adsense ile para kazanma : Eğer kendinize ait bir internet siteniz ya da blog’unuz varsa  Google Adsense veya alternatif(adhood, adcash, reklamx, medynet vb.) sitelerden reklam alarak tıklama başına ciddi paralar kazanabilirsiniz. Sitenizin hitine (tıklanma ve ziyaret sayısına) bağlı olarak sadece sitenizin içeriğiyle ilgilenerek başka bir işe ihtiyaç duymadan para kazanabilirsiniz, hatta zengin olabilirsiniz. Günümüzde sitelerin e-ticaret haricinde en büyük gelir kaynağını bu reklamlar sağlıyor.

Program yazarak Android ve iPhone uygulamalarından para kazanma: Eğer biraz ilginiz veya yeteneğiniz varsa  akıllı telefonlar için basit programlar yazmayı öğrenebilir, bu benzersiz uygulamaları satışa sunarak gelir elde edebilirsiniz.  Ya da ilgili sitelere üye olarak indirdiğiniz uygulama adedine göre para kazanabilirsiniz.

Fotoğraf Çekerek ya da Logo Tasarımı yaparak para kazanma: Eğer fotoğraf çekme konusunda profesyonelseniz çektiğiniz fotoğrafları ilgili sitelerde satışa sunabilirsiniz. Logo tasarlama konusunda herhangi bir program (photoshop, illüstrator) bilgiye sahipseniz, biraz da hayalgücünüze güveniyorsanız bu iş için 1000lerce dolar döken firmalar bulunmakta. Kısa bir araştırmayla bu tür ilan sitelerini bulabilir ve bu yöntemle freelance(piyasada serbestçe)olarak çalışabilirsiniz.

Kaynak: mobilin.net

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın!

İnternetten para kazanmayı öğrenmek için tıklayın

İnternetten para kazanmak isteyenler için bu e-kitabı tavsiye ediyorum.

Ayda 10 gün sigortalı çalışanın GSS primi ödemesi gerekir mi?

Ayda 10 gün sigortalı çalışanın GSS primi ödemesi gerekir mi?
Evimize temizliğe gelen Emine hanımın yeşil kartı var. Bir sitede işe başlayacak ve ayın 10 günü kendisini sigortalı yapacaklarmış. Bugüne kadar hiç sigortası yok ve 45 yaşında. Sigortalı olduğu zaman yeşil karttan doğan sağlık hizmetlerinden faydalanma hakkını kaybedecek midir? Ayda sadece 10 gün sigortalı olacağı için sağlık hizmetlerinden faydalanabilir mi? Bu şekilde çalışmaya devam ettiği taktirde ne zaman ve nasıl emekli olabilir? Utku Yıldız
Emine Hanım, sitede sigortalı olarak çalışmaya başladığında, 30 günden eksik günlerine ait genel sağlık sigortası (GSS) primlerinin 30 güne tamamlanması gerekecek. Bunun için gelir testi yaptıracak ve aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarı asgari ücretin üçte birinden az çıkarsa, eksik günlere ilişkin GSS primi, şu anda olduğu gibi devlet tarafından karşılanacak. Kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte birinden fazla çıkarsa, 30 günden eksik günler için gelir durumuna göre GSS primi ödeyecek. 5300 prim günüyle 61 yaşını doldurduğunda 4/a (SSK) statüsünden emekli olmaya hak kazanır. 

Sezgin ÖZCAN - SÖZCÜ

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

5500 primim var - Ne zaman emekli olurum?


Askerlik borçlanması yaşı 54’den 53’e düşürür
Soru: 1971 doğumluyum. Askerden sonra 1993’de sigortalı çalışmaya başladım işe şu an 5500 pirimim var. Ne zaman emekli olurum?
Abdullah ÇETİN
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabisiniz. 175 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5675 güne tamamlamanız şartıyla, 2025’de 54 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. Askerliğinizi borçlanıp, 2024’de 53 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olmanız da mümkün.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

1989-1990 arasında 18 ay askerlik yaptım - Ne zaman emekli olabilirim?

Askerlik borçlanmanıza gerek yok Aralık 2018’de emekli olabilirsiniz
Soru:18 Mayıs 1969 doğumluyum. SGK’ ya giriş tarihim Aralık 1985 olup, 8112 gün prim ödemem var. 1989-1990 arasında 18 ay askerlik yaptım. Ne zaman emekli olabilirim?
 Özkan SEZER
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 49 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan 49 yaşınızı dolduracağınız 18 Mayıs 2018 de emekli olabilirsiniz.  Askerliğinizi sigorta başlangıç tarihinden sonra yaptığınızdan, borçlanmanız emekli olma şartlarınızı değiştirmez. Sadece prim gün sayınızı artırır. Priminiz yeterli olduğundan askerliğinizi borçlanmanıza gerek yok.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız