Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

22 Temmuz 2017 Cumartesi

İnfaz koruma memuruyum ne zaman emekli olabilirim?

52 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olmanız mümkün
Soru: 1 Ocak 1968 doğumluyum. 1988 yılında sigortalı çalışarak SSK'ya 67 gün prim ödedim. 1989 yılında 18 ay askerlik yaptım. 8 Ocak 1993 tarihinde infaz koruma memuru olarak çalışmaya başladım. Acaba ne zaman emekli olabilirim?
Kemal BİLGİLİ
Cevap: Askerlik sürenizi borçlanmanız halinde, emekli olmak için: 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 52 yaş şartlarına tabi olursunuz. Hizmet süreniz yeterli olduğundan, 52 yaşınıza dolduracağınız 1 Ocak 2020 tarihinde emekli olabilirsiniz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Memur olağanüstü hal döneminde görevinden istifa edebilir mi?

Memur olağanüstü hal döneminde görevinden istifa edebilir mi?
Soru: 1972 doğumluyum.1992 yılı Aralık ayında kamuda memuriyete başladım. Şu an halen kamu kurumunda görev yapmaktayım. İki çocuğum da 2004-2009 senelerinde Dünyaya geldi. Prim günüm doldu. Fakat yaşa takıldığım için seneyi bekliyorum. İşim yıpratıcı ve sağlık yönünden de gidip gelme de zorluklar çekiyorum. Şu an istifa etmek istiyorum. Olağanüstü halden dolayı primi dolup istifa etmek yasaklandı deniliyor. Bu doğru doğru mudur? Yaşı istifa ederek beklemek istiyorum. Bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum.
F. Sinem YÜCE
Cevap: Olağanüstü hal döneminde istifa etmek yasaklanmadı. Ancak; 657 sayılı Kanunun 96 maddesine göre, olağanüstü hal döneminde görevinden ayrılmak isteyen memurlar kurumlarınca yerine birisi atanıncaya kadar çalışmak zorundadır. Fakat kurumları istifayı uygun görmesi halinde görevlerinden ayrılabilirler de. Ancak istifası olağanüstü hal döneminde uygun görülmez de, memur görevine gitmez ve müstafi sayılırsa, bir daha Devlet memuru  olamaz.  Olağanüstü hal döneminde kurumunuzca istifanız kabul edilirse görevinizden ayrılıp emeklilik için yaşı bekleyebilirsiniz.
Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

9600 gün primi var ne zaman emekli olabilir?

Babanız Mart 2019’u bekleyecek
Soru: Babam 27 Mart 1969 doğumlu. SSK girişi 27 Mart 1987 olup 9600 gün primi var. Ne zaman emekli olabilir?
Yaren DAYAN
Cevap: Babanız emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabi. Prim ödemesi yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemese bile, 50 yaşını dolduracağı 27 Mart 2019’da emekli olabilir.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız