Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

29 Nisan 2016 Cuma

Yüzde 55 engelli raporum var ne zaman emekli olurum?

Vergi indirimi alıp primi 3760 güne tamamlamanız gerek

Soru: 7 Temmuz 1980 doğumluyum. SSK girişim 16 Ocak 1994 olup 552 gün primim var. Yüzde 55 engelli raporum var. Ne zaman emekli olurum?
Habip KORKMAZ
Cevap: Engelli hakkıyla emekli olmak için raporun yanında vergi indirim hakkı da almanız gerekir. Vergi indirim hakkı almanız halinde, 6 Ağustos 2003 tarihi itibariyle 9 yıldan fazla 12 yıldan az süredir sigortalı olan vergi indirim hakkı almış 3 ncü derece engelli olarak emekli olmak için; 16 yıl sigortalılık süresi ve 3760 gün prim ödeme şartlarına tabi olursunuz. 3208 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 3760 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.    
Ekrem SARISU - POSTA
AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Askerliğimin ne kadarını borçlanayım?

200 gün askerlik borçlanması yapıp 53 yaşı doldurmalısınız
Soru: 11 Haziran 1993 sigorta girişliyim. Halen faal olarak çalışmaktayım. 1986-1987 tarihinde 18 ay askerlik yaptım. Yaklaşık 8000 gün primim var. Askerliğimin ne kadarını borçlanayım?  Ve ne zaman emekli olabilirim?
İrfan ÇAĞIRKAN
Cevap: Askerlik sürenizin 200 gününü borçlanmanız halinde, emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5600 gün prim ödeme ve 53 yaş şartlarına tabi olursunuz. Doğum tarihinizi bildirmemişsiniz. Ancak 1966 doğumlu olmalısınız. Priminiz yeterli olduğundan, borçlanmadan sonra prim ödemseniz de, 53 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Askerliğimi borçlanırsam, borçlanma sigorta başlangıç tarihi mi geriye götürür mü?

Askerlik borçlanması emeklilik şartlarınızı değiştirmiyor
Soru: 1 Ocak 1979 doğumluyum. 3 Aralık 2001 tarihinde SSK'lı oldum. 1950 gün pirim ödemem var. 26 Mayıs 1999 tarihinde askere gittim. Askerliğimi borçlanırsam, borçlanma sigorta başlangıç tarihi mi geriye götürür mü? Ve ne zaman kaç yaşında emekli olurum?
Şahin NADİROĞLU
Cevap: Askerlik borçlanması sigorta başlangıç tarihinizi borçlanma süresi kadar geri götürür. Ancak geri götürme emekli olma şartlarınızı değiştirmiyor. Sadece prim ödeme gün sayınızı artırıyor. Emekli olmak için: 7000 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabisiniz. Toplam priminizi 7000 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınıza dolduracağınız 1 Ocak 2039 tarihinde emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Emeklilik yaşına kadar kadar herhangi bir SSK prim veya sağlık pirimi ödemeli miyim?

Kendi adına bağımsız çalışan Bağ-Kura prim ödemek zorunda
Soru: 7 Temmuz 1977 doğumluyum.  2 Şubat 1999’da SSK’lı oldum.  5733 gün primim var. Ne zaman emekli olabilirim? Birde primimi tamamladıysam işyerinden ayrılıp emeklilik  yaşına kadar kendi alanımda serbest çalışmak istiyorum. O zamana kadar herhangi bir SSK prim veya sağlık pirimi ödemeli miyim?
 Aykut AKDENİZ
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5975 gün prim ödemem ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. 242 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5975 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 7 Temmuz 2035’de emekli olabilirsiniz. Kendi nam ve hesabınıza bağımsız olarak çalışmaya başladığınızda, Bağ-Kur primi ödemek zorundasınız. Ancak bağımsız çalışırken başka bir işyerinde sigortalı çalışarak SSK ya prim ödemeniz de mümkün.
Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız