Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

22 Ekim 2015 Perşembe

Emeklilik dilekçesinin verilebileceği tarih hk.

Emeklilik dilekçesinin verilebileceği tarih
31 Temmuz 1967 doğumluyum. Emeklilik için yaş beklemekteyim. Emeklilik yaşım 31 Temmuz 2017’de dolacak. Emeklilik dilekçesini 31 Temmuz’da verebilir miyim? Bildiğim kadarıyla 1 Ağustos’ta verirsem, emekli aylığım Eylül’den başlıyor. Mert Umut Durmaz
Emeklilik için 50 yaş şartına tabi olmalısınız. 31 Temmuz 2017 tarihinde 50 yaşınız dolmuş ve 51 yaşınızdan gün almış olacağınızdan emeklilik dilekçenizi 31 Temmuz’da verebilirsiniz.

Sezgin ÖZCAN -SÖZCÜ

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

İlk işe başlama tarihi 1985, Bağ-Kura 2600 gün, SSK’ya 1460 gün prim ödemesi olan bayan sigortalı en erken ne zaman emekli olabilir?

1075 gün daha prim ödenmeli

Soru: 9 Eylül 1961 doğumlu, İlk işe başlama tarihi 1985, Bağ-Kura 2600 gün, SSK’ya 1460 gün prim ödemesi olan bayan sigortalı en erken ne zaman emekli olabilir?
Süleyman ADIYAMAN
Cevap: Soru sahibi bayanın sigorta başlangıcını tarih(gün, ay, yıl) olarak bildireceğiniz yerde sadece yıl olarak bildirmiş ve SSK ve Bağ-Kur primlerini de hangi tarihlerde ödediğini belirtmemişsiniz. Sorunuzu sigortalı bayanın 23 Mayıs 1985’den sonraki bir tarihte sigortalı olduğu ve SSK prim ödemesinin Bağ-Kurdan sonra olduğu varsayımına göre cevaplandırıyoruz.
SSK’da emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5075 gün prim ödeme ve 42 yaş şartlarına tabi. 1015 gün daha prim ödeyerek toplam prim ödemesini 5075 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.  Ayrıca bundan sonra prim ödemese de, 15 yıl sigortalılık süresi,3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi olarak, 58 yaşını dolduracağı 9 Eylül 2019’da emekli olabilir.
Soru sahibi bayanın, sigortalı olduktan sonra aralarında iki yıl süre olan ve doğum tarihlerinden sonraki iki yıllık sürelerde prim ödemesi olmayan iki doğumu varsa, 1075 gün doğum borçlanması yaparak hemen emekli olması da mümkün.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız