Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

3 Ağustos 2015 Pazartesi

Ne zaman ve kaç yaşında emekli olabileceğimi merak ediyorum!

25 yıl fiili hizmet süresini tamamlamalısınız

30 Ağustos 1964 doğumluyum. Ocak 1990’da 657’ye tabi olarak işe başladım, Haziran 2000’de müstafi sayılarak istifa ettim. 2003 Nisan ayında tekrar 657’ye tabi olarak işe başladım, aralıksız devam ediyorum. Aradaki boşlukta Bağ-Kur’lu oldum ama hiç prim yatırmadım. Ne zaman ve kaç yaşında emekli olabileceğimi merak ediyorum. Cengiz Kırlak
Emeklilik için 25 yıl fiili hizmet süresi ve 53 yaş şartlarına tabisiniz. 53 yaşınız 30 Ağustos 2017’de doluyor. Hizmet başlangıç ve bitiş tarihlerinizi gün, ay ve yıl olarak vermediğinizden kesin tarih veremiyorum, ancak 25 yıl fiili hizmet süreniz de 2017 yılında doluyor. 25 yıl fiili hizmet sürenizi tamamladığınızda emekli olmaya hak kazanırsınız.
Bağ-Kur prim borcunuz 12 ay ve daha fazla süreye ilişkin ise borcunuz silinir. 12 aydan az ise emekli olabilmeniz için prim borcunuzu ödemeniz gerekir.

Sezgin ÖZCAN - SÖZCÜ

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!

Vergi ödemeden otomobil almanın şartları hk.

Vergi ödemeden otomobil almak için yüzde 90 oranında engelli olmak gerekiyor

Soru: Dedem 90 yaşında Yüzde 55 ağır özürlü olarak raporu var biz bu rapor üzerinden araç almak istiyoruz ama araç alınırsa aylık ödenen engelli parasının ödenmeyeceğini duyduk. Bu doğru mu acaba? Bir de bu raporla araç alınırken ne kadar bir fiyat uygunluğu olur yardımcı olursanız sevinirim.
SERKAN
Cevap: Engelli dedenize, Özel Tüketim Vergisi ödenmeden otomobil almak istediğiniz anlaşılıyor. Özel Tüketim vergisi istisnasından yararlanarak vergi ödemeden otomobil vb. araç almak için, en az yüzde 90 oranında engelli olmak gerekiyor. Yüzde 55 engel oranı ile dedenize ÖTV istisnasından yararlanarak otomobil alamazsınız.  

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız