Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

29 Mayıs 2017 Pazartesi

Askerliğimi saydırırsam veya saydırmadan hangi tarihlerde ve yaşta emekliliği kak etmiş olacağım?

Haziran 2021’de emekli olmanız mümkün
Soru: 10 Haziran 1969 doğumluyum. Çalışma hayatına SSK’lı olarak 1 Mart 1988 başladım ve SSK’ya 330 gün prim ödemem var. Sonra 1989-1090 arasında 18 ay askerlik yaptım. Askerlik yaptığım bu süre saydırılmadı. 26 Mayıs 1993’de memur oldum ve  memurluğa  devam ediyorum. Askerliğimi saydırırsam veya saydırmadan hangi tarihlerde ve yaşta emekliliği kak etmiş olacağım.
Salih U.
Cevap: Emekli olmak için; 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 53 yaş şartlarına tabisiniz.  15 Temmuz 2017’e kadar çalışarak fiili hizmet sürenizi 25 tam yıla tamamlamanız şartıyla, 53 yaşınızı dolduracağınız 10 Haziran 2022’de emekli olabilirsiniz. Askerlik sürenizin 11 ayını borçlanmanız halinde, 52 yaşınızı dolduracağınız 10 Haziran 2021’de emekli olabilirsiniz 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Emekliliği hak ediş sonrası toplu olarak verilen emeklilik ikramiyesinden faydalanabilir miyim?

Memuriyet süreniz için emekli ikramiyesi alamazsınız
Soru: 1982 Eylül doğumluyum. 2006 Kasım ayında ilk Sigortalı oldum. 3 yıl 7 ay sigorta (SSK) ve 6 yıl 6 ay Emekli Sandığı sigorta kaydım (kamuda çalıştım mevcut. Bu durumda ben ne kadar sürede ve ne zaman emeklilik hakkı kazanabilirim?
İkincisi Bağ-Kur kaydı mı?  Yoksa SSK kaydı mı yaptırmalıyım? Hangisi mantıklı? Birde emekliliği hak ediş sonrası toplu olarak verilen emeklilik ikramiyesinden faydalanabilir miyim? (Memurların 25 yıl fiili süre ve yaş sınırını doldurduktan sonraki aldığı karşılığı sordum)
OSMANCIKLI
Cevap: Sorunuzdan memuriyetten ayrıldığınız anlaşılıyor.  SSK’lı devam etmeniz avantajınıza. SSK’da emekli olmak için; 7000 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabisiniz.  Sigortalı bir işte çalışarak SSK’ya 3370 gün prim ödeyerek toplam priminizi 7000 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız Eylül 2042’de emekli olabilirsiniz.  Emekli olacağınız zaman, son çalıştığınız işyerinizdeki süreye ilişkin olarak kıdem tazminatı alacaksınız. Memuriyetten emekli olmak için aranan şartlardan yaş dışındaki hizmet süresi şartını sağlayarak ayrılmadığınızdan, memuriyet süreniz için emekli ikramiyesi alma hakkınız yok.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız