Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Haziran 2017 Cuma

Askerliğimi sigorta başlangıç tarihimden önce yaptığım için askerlik dönemini de borçlanıp ödedim ne zaman emekli olacağım?

Ağustos 2020’de emekli olabilirsiniz
Soru: 20 Ağustos 1969 doğumluyum.  Sigorta başlangıç tarihim Nisan 1991’de. Askerliğimi sigorta başlangıç tarihimden önce yaptığım için askerlik dönemini de borçlanıp ödedim. Acaba ne zaman emekli olacağım?
Osman BAŞTÜRK
Cevap: 18 ay askerlik yapmış olmalısınız. Askerlik borçlanması sigorta başlangıç tarihinizi 18 ay geri götürerek, emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5450 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabi olmanızı sağlıyor. Toplam 5450 gün prim ödemiş olmanız şartıyla 51 yaşınızı dolduracağınız 20 Ağustos 2020’de emekli olabilirsiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Eski memurların engelli hakkıyla emekliliği hk.

Eski memurların engelli hakkıyla emekliliği
5 Haziran 1971 doğumluyum. 22.11.1995-22.05.1997 tarihleri arası askerlik yaptım. 14.06.1997-16.12.1998 arası toplam 121 gün SSK hizmetim var. 27 Temmuz 2000’den itibaren PTT’de Emekli Sandığına tabi dağıtıcı olarak görev yapmaktayım. Askerlik borçlanması yapmadım. Hangi tarihte emekli olurum? Sağlık sorunlarım var. Bir arkadaşım vergi indirim raporu alarak emekli olabileceğimi söyledi. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Emekli olursam emekli maşım ne olur. Askerlik borçlanmasını yaparsam emekli maaşına etkisi olur mu? Amanosna71
Askerlik borçlanması yapmazsanız 25 tam yıl hizmet süresiyle 60 yaşınızı, askerlik borçlanması yaparsanız 57 yaşınızı doldurduğunuzda emekli olursunuz.
SGK’ca yetkilendirilen hastane sağlık kurulunca düzenlenecek rapor ve dayanağı tıbbi belgelerin incelenmesi sonucu, SGK Sağlık Kurulunca çalışma gücünüzdeki kayıp oranının yüzde 50 ila yüzde 59 arasında olduğu kabul edilirse, 16 yıl (5760 gün) hizmet süreniz olduğundan, yaş şartı aranmaksızın emekli olursunuz. Çalışma gücünüzdeki kayıp oranının yüzde 40 ila yüzde 49 arasında olduğu kabul edilirse, 18 yıl (6480 gün) hizmet süresini tamamladığınızda emekliliğe hak kazanırsınız.
Emekli aylığınız, emeklilik tarihindeki derece, kademeniz ile memur maaş katsayıları ve hizmet sürenize göre tespit edilecek aylık bağlama oranı esas alınarak hesaplanır. Askerlik borçlanması aylık bağlama oranınızı 1,5 puan artırır. Bu da emekli aylığınıza olumlu yansır.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Sezgin ÖZCAN - SÖZCÜ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız