Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Mayıs 2012 Pazar

11 Ocak 2012 doğumlu bir çocuğum var 4 ay rapor kullandım emekliliğime yakın bu ayları da saydırabilir miyim?

Doğumdan sonraki izin sürenizi borçlanabilirsiniz

Soru: 15 Eylül 1983 doğumluyum. Bugüne kadar 3626 gün prim ödemem var.
İşe başlama tarihim 15 Eylül 1999 dur. Fakat SSK primlerim 12 Temmuz 2001 tarihinden itibaren yatmış. Evliyim ve 11 Ocak 2012 doğumlu bir çocuğum var. 4 ay rapor kullandım. Emekliliğime yakın bu ayları da saydırabilir miyim? Ne zaman emekli olabilirim?
Tülay GARANLİ

Cevap: Doğum sonrasında sigortalı çalışmadığınız 4 ayı istediğiniz zaman borçlanarak kazanabilirsiniz. Emekli olmak için 7000 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. 3374 gün daha prim ödeyerek 3626 gün olan priminizi 7000 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 15 Eylül 2041 tarihinde emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız