Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

24 Nisan 2018 Salı

Sürekli işçi kadrosuna geçenlerin emeklilik durumu hk.

Sürekli işçi kadrosuna geçenler için SSK(4/1-a) primi ödenecek


Soru: Doğum tarihim 13 Mayıs 1979 doğumluyum. Sigortalı işe giriş tarihim 1 Nisan 1997’de özel sektörde 4/A statüsünde çalışarak toplam 3321 gün prim ödedim. Askerlik borçlanması yapmadım. Kamu kurumunda 2 Nisan 2018’den itibaren 657 sayılı kanunun 4/d statüsünde sürekli işçi olarak çalışmaya devam etmekteyim bu emeklilik şartlarını değiştirir mi? Ne gibi katkısı olur?
Ertan EROĞLU
Cevap: Sigortalılık statünüzde bir değişiklik yok. Kadroya geçseniz de adınıza 4/A statüsünde prim ödenecek. Bu nedenle emeklilik şartlarınızda değişiklik olmaz. Emekli olmak için:25 yıl sigortalılık süresi, 5825 gün prim ödeme ve 56 yaş şartlarına tabisiniz. 2504 gün daha prim ödeyerek toplam prim ödemenizi 5825 güne tamamlamanız şartıyla, 56 yaşınızı dolduracağınız 13 Mayıs 2035’de emekli olabilirsiniz. Emekli olacağınız tarihe kadar primi tamamlayabileceğinizden askerliğinizi borçlanmanıza gerek yok.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız