Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Haziran 2017 Çarşamba

Askerliğimin kaç gününü borçlanırsam daha erken emekli olabilirim?

Askerliğimin ne kadarını borçlanayım?
Soru 15 Aralık 1969 doğumluyum. Sigorta başlangıç tarihim 15 Haziran 1995 olup bugüne kadar 6500 gün pirim ödemem var. Askerliğimi sigorta giriş tarihinden önce 18 ay olarak yaptım. Askerliğimin kaç gününü borçlanırsam daha erken emekli olabilirim?
Ali GÜNAY/HATAY
Cevap: Askerlik sürenizin 13 ayını borçlanmanız halinde emekli olmak için 25 yıl sigortalılık süresi 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabi olursunuz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan askerlik başlanmasından sonra prim ödemeseniz dahi, 54 yaşınızı dolduracağınız 15 Aralık 2023’de emekli olmanız mümkün.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız