Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

21 Nisan 2017 Cuma

Emeklilik için askerliğin dışında toplu para yatırabilir mi?

Babanız sadece askerliğini borçlanabilir
Soru: 1958 doğumlu babam, 1985 de sigortalı olmuş ve 2100 günü primi var. Ne zaman nasıl emekli olabilir? Askerliğin dışında toplu para yatırabilir mi? Kendisinin çalışmaya gücü de kalmadı.  
Murat BARAN
Cevap: Babanız askerlik dışından toplu prim ödeyerek gün kazanamaz. Muhtemelen 20 ay askerlik yaptı. Askerlik süresini borçlanıp ayrıca da 900 gün daha prim ödeyerek toplam primini 3600 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.( 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabi olarak)


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız