Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

21 Nisan 2017 Cuma

5515 günüm dolmuştur ne zaman emekli olurum?

Askerliğinizi borçlanıp 885 günde prim ödemelisiniz 
Soru: 1 Ocak 1956 doğumluyum. 6 Eylül 2001 girişim var. 5515 günüm dolmuştur. Ne zaman emekli olurum?
Servet CAN
Cevap: Bundan sonra prim ödemeseniz de, 25 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız
6 Eylül 2026’da emekli olabilirsiniz. Ayrıca 1485 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 7000 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olmanız da mümkün.(ara vermeden prim öderseniz Mayıs 2021 ayı sonunda)  Askerliğiniz hakkında bilgi vermemişsiniz.  Sigorta başlangıç tarihinizden önce 20 ay askerlik yapmış olmalısınız. Askerlik sürenizi borçlanıp ayrıca 885 günde prim ödeyerek toplam priminizi 7000 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olmanızda mümkün.(borçlanıp ara vermeden prim öderseniz 28 Eylül 2019’da.)
Ayrıca bundan sonra ara vermeden isteğe bağlı olarak 1260 gün prim ödemeniz halinde, Ekim 2020 ayı sonunda Bağ-Kurdan emekli olmanızda mümkün. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız