Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

7 Ağustos 2015 Cuma

Sigorta giriş tarihi 15 Mart 1989 olan annem ne zaman emekli olabilir?

Anneniz doğum borçlanmasından sonra 616 gün daha prim ödeyip 45 yaşı dolduracak
Soru: Sorum annemin emekliliği ile ilgili. Sigorta giriş tarihi 15 Mart 1989 olup, 3964 gün prim ödemesi var. 2 yıl da doğum borçlanması var.(İkiz olduğumuz için yine de tek doğum) Acaba ne zaman emekli olabilir?
Ahsen KUŞLU
Cevap: Anneniz emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 45 yaş şartlarına tabi. Annenizin doğum tarihini bildirmemişsiniz. Annenizin doğumu, borçlanma şartlarını taşıyorsa, doğum borçlanması yaparak 720 gün kazandıktan sonra, 616 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5300 güne tamamlayacağı tarihte, 45 yaşını da dolduruyorsa emekli olabilir. Doldurmuyorsa, 45 yaşını dolduracağı tarihte emekli olabilir.   
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız