Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

7 Ağustos 2015 Cuma

Boşanmış sigortasız kız çocuklarının ölen babadan maaş almaları kalkacak diye bir söylenti var doğru mu?

Kız çocuklarının yetim aylığını kaldıran çalışma yok
Soru: Boşanmış sigortasız kız çocuklarının ölen babadan maaş almaları kalkacak diye bir söylenti var. (Ben 39 yaşındayım ve sigortam yok ve babam hayatta.) Bu konuda ne önerirsiniz?
SELDA
Cevap: Bu gün için kız çocuklarının baba veya analarından yetim aylığı almalarına ilişkin yasal düzenlemeyi kaldıracak bir çalışma yok.  Kız çocuklarına yetim aylığı bağlama uygulamasının kaldırılmayacağını düşünüyoruz. Çünkü yasa, örf adet ve teamülden doğar.  Bizim örf ve âdetimizde, babası veya anasını kaybetmiş kız çocuğunun korunması vardır.  Yetim aylığı bağlanmasına ilişkin düzenleme, bu örf ve âdetimizin yasaya yansımasından başka bir şey değildir.  Önerimiz rahat olmanızdır.
Ekrem SARISU - POSTA


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız