Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Ekim 2014 Pazar

Bağ-kura 15 bin TL civarında borcum var Torba yasadan yararlanabiliyor muyum?

Prim borcunuz için Torba yasadan yararlanabilirsiniz
Soru: 1966 Doğumlu bayanım. 19 Yıl 8 Ay 8 gündür bağkurluyum.15000 TL civarı toplam Bağ-Kur borcum var. Daha önce Bağ-Kur borcum 44 bin TL idi. yapılandırdım. 28 bin TL ye düştü. 7.500 TL borç kalana kadar ödedim. Mart 2014 gibi yapılandırmam bozuldu.  Şu anda 15 bin TL civarı borçluyum. Torba yasadan yararlanabiliyor muyum? Ne zaman emekli olabilirim?
Kadir ULUNÇ
Cevap: Torba yasadan yararlanarak prim borcunuzu tekrar yapılandırabilirsiniz. Emekli olmak için; 20 tam yıl(7200 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabisiniz. 22 Ocak 2015 e kadar ara vermeden prim ödeyerek toplam priminizi 20 tam yıla tamamlamanız şartıyla, 2017’de 51 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız