Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

25 Haziran 2014 Çarşamba

Apartman yöneticisine ödenen ücretten gelir vergisi kesilecek mi?

Apartman yöneticisine ödenen ücretten gelir vergisi kesilecek mi?

Soru: Geçtiğimiz hafta 36 daireli bir apartmana yönetici seçildim. Genel kurulda yöneticiye küçükte olsa bir ücret ödenmesi karar altına alındı. Bu durum da ödenecek ücretten gelir vergisi kesilecek mi? Yoksa apartman görevlilerine ödenen ücretlerde olduğu gibi gelir vergisi kesilmeyecek mi?

Ziya ALGÜL

Cevap: Sorunuzdan kat maliki olduğunuz anlaşılıyor. Maliye Bakanlığının konuya ilişkin verdiği görüşe göre: kat malikleri arasından seçilen yönetici olduğunuzdan, ödenen ücret aidat tutarı kadar veya altında ise, aldığınız ücret gelir vergisine tabi tutulmayacak. Ancak, aidat tutarının üstünde bir ödeme yapılması halinde ise, fazla kısım ücret olarak gelir vergisine tabi olacaktır.

Ekrem SARISU - POSTA

--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız