Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Mart 2014 Perşembe

Tarım sigortasına ödenen primler hk.

Tarım sigortasına ödenen prim SSK’ya sayılıyor

Soru:1 Nisan 1958 doğumlu bayanım. İlk prim ödemem 12 Ocak 1989 tarihinde isteğe bağlı Bağ-Kura oldu. Toplam 485 gün isteğe bağlı Bağ-Kura prim ödemem bulunuyor.

1 Ağustos 1997 tarihinde SSK’lı olarak işe başladım. 30 Eylül 2001 de işten ayrıldım. Bu tarihler arasında 1479 gün SSK prim günüm bulunmaktadır. 1 Nisan 2013 tarihinde SSK Tarım Sigortasına prim ödemeye başladım. Ve halen prim ödemeye devam etmekteyim. SSK Tarım Sigortası ve normal SSK dan emeklilik şartlarımı bana bildirmenizi rica ederim.

 İ.ÇOLAK

Cevap: Tarım sigortasına ödediğiniz primler, 4/a statüsüne eski adıyla SSK’ya sayılıyor. Bu nedenle tarım sigortasına prim ödeseniz de, SSK şartlarıyla emekli olacaksınız. Yaş haddinden emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz.  1306 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 3600 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz. 

Ekrem SARISU - POSTA


--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK İŞLEMLERİ

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için 
tıklayın
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız