Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

25 Ağustos 2012 Cumartesi

Maliyeden vergi muafiyetim var hangi tarihte malulen emekli olabilirim?


Engelli hakkıyla 27 Temmuz 2013 de emekli olabilirsiniz 

Soru: 1 Ocak 1963 doğumluyum. 27 Mart 1997 tarihinde Bağ-Kurlu oldum. 6 yıl 8 ay 18 gün Bağ-Kur hizmetim var. Daha sonra SSK’ya geçtim. SSK ya da 2453 gün prim ödemem var. Yüzde 75 maliyeden vergi muafiyetim var. Hangi tarihte malulen emekli olabilirim? 

Şemsettin KILIÇ 

Cevap: 6 Ağustos 2003 tarihi itibariyle 6 yıldan fazla 9 yıldan az süredir sigortalı olan ve vergi indirim hakkı almış 2 nci derce engelliler, emekli olmak için; 16 yıl 4 ay sigortalılık süresi, 3760 gün prim ödeme şartlarına tabi bulunuyor. 

Prim ödemeniz yeterli olduğundan sigortalılık sürenizi 16 yıl 4 aya tamamlayacağınız 27 Temmuz 2013 tarihinde emekli olabilirsiniz. 

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız