Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

25 Ağustos 2012 Cumartesi

Askerlik borçlanmasının tamamını ödemeden önce dikkat!


Emekli olmak için 49 yaşı doldurmanız gerek 

Soru: Askerlik borçlanması için SSK müracaat ettim. Sigorta başlangıç tarihim 1 Ocak 1987’dir. Temmuz 2012 ayı dâhil 8.330 gün prim ödemem var. SSK girişim askerden sonra olduğu için emekliliğimi geri almak için süreyi 5.108.00 TL ödemem gerekiyor. 18 ay. (540 gün) Askerlik borçlanmasını ödedikten sonra ne zaman emekli olurum? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. 

Halit DİNÇER 

Cevap: Askerlik sürenizin tamamını borçlanmanıza gerek yok. 40 gününü borçlanmanız halinde, başlangıç tarihiniz 40 gün geri giderek emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5300 gün prim ödeme ve 49 yaş şartlarına tabi olursunuz. Doğum tarihinizi bildirmemişsiniz. Prim ve süre şartını sağladığınızdan, 49 yaşınızı dolduruyorsanız istediğiniz zaman emekli olabilirsiniz. Doldurmuyorsanız 49 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. 

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız