Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

7 Mart 2012 Çarşamba

Kıdem tazminatını alamayan emeklilerin dikkatine!

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?

05.04.2001 tarihinde işe başladım. 06.02.2009 tarihinde emekli oldum ve tazminatımı almadım. Halen çalışıyorum. Ayrılmak istiyorum. Tazminatımı nasıl alabilirim?


MUSTAFA

İş Kanunu'na göre; emeklilik nedeniyle işten ayrılan işçiye işverenlikçe kıdem tazminatı ödenmesi gerekir. Kıdem tazminatlarında zaman aşımı 10 yıldır. İşverenliğe müracaat ederek 2009 yılındaki kıdeminiz ve ücretiniz üzerinden tazminatınızı talep edebilirsiniz.

Kanunen kendi isteği ile ayrılan işçiye kıdem tazminatı ödenmez. Bu nedenle 2009 tarihinden sonraki çalışmalarınız için haklı bir nedenle işten ayrılmadığınız için tazminat talep edemezsiniz.

ALİ ŞERBETÇİ - TAKVİM
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız