Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

26 Aralık 2011 Pazartesi

TBMM Genel Kurulunda milletvekili emekli aylıklarının dört partinin ortak önergesiyle artırılması hk.

Milletin vekiline var aslına gelince yok...

Dün gazetelerde okumuşsunuzdur, TBMM Genel Kurulu'nda, ödenmeyen emekli ikramiyeleri ile ilgili yasa görüşülürken yapılan gece yarısı operasyonuyla, milletvekili emekli aylıkları dört partinin ortak önergesiyle artırıldı.

Milletin aslının emekli aylığına yüzde 3-4 oranında zam layık görülürken, emekli aylıklarının uyumlaştırılmasına ilişkin intibak yasası çalışmaları kaplumbağa hızıyla yürütülüp, memuriyette geçen hizmet süresine ilişkin emekli ikramiyesini ödememek için yeni şartlar getirilirken, iktidar-muhalefet işbirliğiyle, vekil emekli aylıkları 900 ila 3.000 liradan 8.000 liraya yükseltildi.

İşin acı tarafı, muhalefetin de önergeye imza koyması. 'Milletimin aslı için yapamadıklarımı kendim için de istemiyorum' diyememesi.

Ebru Toktar Çekiç'in cumartesi günkü AKŞAM'da yer alan haberine göre, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, milletvekillerinin emekli maaşlarında yapılan artışın bir ihtiyaçtan doğduğunu ve milletvekillerinin giderlerinin yüksek olduğunu belirterek, gazetecilere 'Milletvekillerini eleştirirken kaleminizden kan damlamasın' demiş.
Önergede imzası bulunan vekillerden CHP'li Ahmet Toptaş da Meclis'e ziyaretçilerinin geldiğini, bir vekilin yılda en az 200 düğüne gittiğini, ev kiralarının yüksek olduğunu belirtip, 'Bir vekilin insan gibi yaşama hakkı olmaz mı bu memlekette?' diye sormuş. MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır yorum yapmayıp, topu TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e atmış.

MİLLETİN ASLININ İNSANCA YAŞAMA HAKKI YOK MU?
Milletin vekilinin insanca yaşama hakkı tabii ki var. Doğrudur, giderleri fazla, her gün onlarca seçmenini ağırlamak, özellikle taşradan gelen seçmenini yedirmek içirmek, hatta barındırmak zorunda kalmaları söz konusu. Verilebilecek en yüksek maaş vekillere verilmelidir. Bu ülkede maaşı olmasa da sağlanan imkanları vekillere sağlanandan daha yüksek olan bürokratlar da var. Vekillere görevlerinin gereği sağlanabilen en yüksek imkanlar sağlanmalıdır.
Ama Fatih Altaylı'nın da yazdığı gibi vekilliğin bittiğinde 'sade vatandaş' haline dönersin. Zira vekillik emeklilik döneminde rahat yaşamı garanti altına almak için değil, millete hizmet için vardır. Milletin aslı öyle olmuyor mu? Emekli olduğunda üç kuruş emekli aylığını milletin aslına layık görüyorsun, sonra çıkıp toplum adına 'Emekli vekilin Kızılay'da emekli zabıta memuru gibi dolaştırmaya toplumun gönlü razı olur mu?' diye soruyorsun.
Çıkıp Kızılay'a üç kuruş emekli aylığı ile geçinmeye çalışan, emekli aylığına yüzde 3-4 zam yapılan topluma sorun bakalım, yaptığınıza gönlü razı mı?

Metin TAŞ & Sezgin ÖZCAN - AKŞAM
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız