Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

26 Aralık 2011 Pazartesi

Sigorta başlangıç tarihinden sonraki yaş düzeltmeleri hk.

Başlangıçtan sonraki yaş düzeltmeleri dikkate alınmaz

Soru: 4 Kasım 1966 doğumluyum. SSK başlangıç tarihim 1 Nisan 1984 dür. İşe giriş tarihinden sonra mahkeme kararıyla yaşımı bir yaş büyüttüm. SSK'dan ne zaman emekli olabilirim?

Gamze ARI

Cevap: Emeklilik işlemlerinde doğum tarihi olarak, ilk defa sigortalı olunduğu tarihinde nüfusta kayıtlı olan, doğum tarihi dikkate alınıyor. Sigorta başlangıç tarihinden sonraki yaş düzeltmeleri dikkate alınmıyor. Emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5000 gün prim ödeme ve 40 yaş şartlarına tabisiniz. Toplam 5000 gün prim ödemek şartıyla, 40 yaşınızı dolduracağınız 4 Kasım 2016 tarihinde emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız