Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

25 Aralık 2011 Pazar

İntibak düzenlemesi için 2012 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununa ödenek konulması hk.

Emekliye verilecek intibak parası hazır

Yaklaşık 2.7 milyon emeklinin merakla beklediği İntibak Yasası ile ilgili çalışmalar son halini almaya başladı. Dün yasanın detayları ile ilgili verdiğimiz bilgilere bugün de devam ediyoruz. İntibak Yasası'nın çıkmasıyla birlikte emekliler arasındaki maaş adaletsizlikleri de ortadan kalkmış olacak. Böylece, aynı şartlarda emekli olanlar, emeklilik yılına bakılmaksızın aynı oranda maaş almış olacaklar.


Mutlu son yakın
* İntibak düzenlemesi için bütçeye ödenek konuldu
Emeklilerin intibak düzenlemesinde mutlu son yaklaştı.
İntibak düzenlemesi için 2012 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'na ödenek konuldu.
Bütçeye ödenek konulması hükümetin konuya verdiği önemi ve ödeme konusundaki iradesini gösteriyor.

* Tüm emekliler yararlanabilecek mi?
İntibak düzenlemesi, 2000 yılından önce emekli aylığı bağlanmış olan SSK emeklileri ile hak sahiplerinin aylıklarına yansıyacak.

* Yurt dışından emekli olanlar da intibaktan yararlanabilecek mi?
Yurt dışı hizmetleri ile SSK hizmetlerinin birleştirilmesi sonucu aylık bağlanan 2000 yılı öncesi emekliler de kapsamda olacak. Sonuç olarak intibak düzenlemesinden 2000 yılı öncesi tüm SSK emeklileri yararlanacak.

Zam miktarı farklı

* Hangi emekli daha yüksek intibak zammı alacak?
2000 yılı öncesi emekli olan SSK'lılardan yüksek prim gün sayısı ile emekli olanlar daha yüksek artıştan yararlanacak. 3600 prim gün sayısı ile emekli olanlar ise intibak zammından daha az miktarda faydalanacak. Fazla prim ödeyen fazla emekli maaşı alacak. Hiçbir emeklinin maaşında düşüş olmayacak. Ödedikleri prim gün sayısına göre artıştan yararlanacaklar.

ALİ ŞERBETÇİ - TAKVİM
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız