Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

20 Temmuz 2017 Perşembe

3600 günle yaşı beklemeden emekli olabilir miyim?

3600 günle yaşı beklemeden emekli olabilir miyim?
Soru: 21 Nisan 1961 doğumluyum. Sigorta başlangıç tarihim 1 Mayıs 1979 olup bugüne kadar 4030 gün primim var. Askerliğimi borçlanmadım. 57 yaşındayım. 3600 günden yaş beklemeden emekli olabilir miyim? 
   Şükrü Serhat KARATAŞ
Cevap:3600 günle yaşı beklemeden emekli olamazsınız. 3600 günle 60 yaşını dolduracağınız 21 Nisan 2021’de emekli olabilirsiniz. Muhtemelen 20 ay(600 gün) askerlik yaptınız. Askerliğinizi borçlanıp, 370 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5000 güne tamamlayacağınız tarihte emekli emekli olabilirsiniz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız