Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Haziran 2017 Pazartesi

Annem yaştan ne zaman emekli olabilir?

Anneniz Bağ-Kurdan daha erken emekli olabilir
Soru: 1 Mayıs 1961 doğumlu annem, Kasım 2006’da SSK lı oldu. Her ay kesintisiz olarak primi ödeniyor. 3300 prim ödemesi var. Annem yaştan ne zaman emekli olabilir?
Nifüfer CELEBİ
Cevap: Anneniz SSK’ya 3700 gün daha prim ödeyerek primini 7000 güne tamamlayacağı tarihte, ya da 1200 gün daha prim ödeyerek toplam primi 4500 güne tamamlaması şartıyla, 25 yıllık sigortalılık süresini dolduracağı Kasım 2031’de emekli olabilir. Ancak anneniz Bağ-Kurdan daha erken emekli olabilir. Bağ-Kurda yaş haddinden emekli olmak için; 5400 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabi. İsteğe bağlı prim ödemeleri Bağ-Kura sayılıyor. İsteğe bağlı olarak 2100 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5400 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız