Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

22 Nisan 2017 Cumartesi

Doğumdan sonraki iki yılda prim ödenmeyen günlerin borçlanılması hk.

Doğumdan sonraki iki yılda prim ödenmeyen günler borçlanılabiliyor
Soru: Eşim 25 Ekim 1971 doğumlu. Sigorta girişi Aralık 1991’de olup bu güne kadar 4000 gün prim ödedi. Haziran 2011 ve Kasım 2012 aylarında 2 doğum yaptı. Ne zaman emekli olur?
Sencer BAŞARAN
 Cevap: Eşiniz emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 48 yaş şartlarına tabi. 1525 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5525 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.  Eşinizin,  doğum tarihlerinden sonraki iki yıllık sürelerde prim ödenmeyen günleri borçlanma hakkı var. Söz konusu sürelerde hiç prim ödemediğini varsayarsak, iki doğumu için 1230 gün doğum borçlanması yapabilir. Bu durumda ayrıca 295 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5525 güne tamamlaması şartıyla, 48 yaşını dolduracağı 25 Ekim 2019’da  emekli olabilir. 

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız