Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

21 Şubat 2017 Salı

Kaç gün primle ve kaç yaşında emekli olabilirim?

25 yıl süre ve 57 yaşı birlikte dolduracaksınız
Soru: 1998’de SSK’ya 110 gün prim ödemem var. 3 Eylül 2003 tarihinde uzman erbaş  olarak TSK’da görev yapmaya başladım. 3 Eylül 2010 tarihinde istifa ettim. 2011’in Ağustos ayından bu yana sigortalı olarak çalışıyorum. Kaç gün prim ve kaç yaşında emekli olabilirim?
Hüseyin YURTLU
Cevap: Doğum tarihinizi bildirmemiş, sigorta başlangıcınızı tarih(gün, ay, yıl) olarak bildireceğiniz yerde sadece yıl olarak bildirmişsiniz. Oysa başlangıçta bir gün bile emekli olma şartlarını değiştirebiliyor. Sorunuzu 23 Kasım 1998’den önce sigortalı olduğunuz varsayımına göre cevaplandırıyoruz. Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5900 gün prim ödeme ve 57 yaş şartlarına tabisiniz. 660 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5900 güne tamamlamanız şartıyla, 2023’de 25 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız tarihte 57 yaşınızda doldurmanız şartıyla emekli olabilirsiniz. Doldurmuyorsanız 57 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız