Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

17 Haziran 2016 Cuma

Emeklilikte yaşa takılanların durumu - ÇALIŞMA BAKANINDAN EMEKLİLİK YAŞI AÇIKLAMASI!


Bakan Soylu'dan emeklilik yaşı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, emeklilik yaşının düşürülmesi konusunda, vatandaşların haklı olduğunu ve kendisinin de yaşa takıldığını söyleyerek, "Sosyal güvenlik sistemimizin bir gelir-gider dengesi var. Biz bunu sürdürülebilir kılmak zorundayız. " dedi.


Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, programı kapsamında AK Parti İl Başkanlığı’nı da ziyaret etti. Bakan Soylu’ya ziyaretinde AK Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ve AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü de eşlik etti. Daha sonra kameraların karşısına geçen Bakan Soylu, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Eskişehir ziyareti ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Bakan Süleyman Soylu, "Bu akşam bizim de çalışma hayatının önemli unsurlarından olarak nitelendirdiğimiz bir mevsimlik tarım işçileriyle bir iftar gerçekleştireceğiz. Ayrıca yine bu mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının aynı zamanda çalışırken okul ihtiyaçlarının giderilmesi için de açılan okulun hem değerlendirmesini hem okuldaki hizmetleri, nasıl yürüdüğü konusundaki denetimleri ortaya koymaya çalışacağız" dedi.

"VATANDAŞLAR HAKLI"

Emeklilik yaşının düşürülmesi ile ilgili olarak bir basın mensubundan gelen soruya ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Ayağımıza yorganımıza göre uzatmalıyız" cevabını verdi. Soylu, "Bu konudaki kanaatlerimi daha önce ortaya koydum. Bu kanaatlerimin dışında başka bir çalışmamız söz konusu değil. Vatandaşlar haklılar. Vatandaşlarımızın da erken emeklilik konusundaki taleplerini çok insani ve çalışma hayatının içerisinde bulunduklarından dolayı beklentilerinin de olabileceğini düşünüyorum. Ama kamuoyu ve vatandaşlarımız da takdir eder ki, sosyal güvenlik sistemimizin bir gelir-gider dengesi var.Biz bunu sürdürülebilir kılmak zorundayız. Siz de biz de biliyoruz ki, bu ülke emekli maaşlarını ödeyebilmek için 500 milyon dolara muhtaç oldu. Daha bu bizim hatıralarımızdan çıkmış değil. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Biz eğer böyle yaklaşımlar içerisinde bulunursak hesabı şaşırırız. Hesabı şaşırdığımız zaman da, zamanı geldiğinden emekli olana emekli maaşını ödeyemeyecek duruma düşeriz. Türkiye’de çok yakın biz zaman dilimi içerisinde bu duruma düşmüştü yani sıkıntılı bir durumdaydı. Yeniden endişe dolu günleri yaşamak istemiyoruz. Bizim bütün vatandaşlarımızın sosyal güveliğini sağlamakla mükellefiz. Sağlamaya da çalışıyoruz" ifadelerine yer verdi.

"BENİM BUGÜN EMEKLİ OLMAM LAZIM"

Bir başka basın mensubunun ise emeklilik için "15 ay daha bekleyeceğim yani" demesi salonda gülüşmelere sebep oldu. Bakan Soylu, yaşını sorduğu basın mensubuna şu şekilde cevap verdi;

"Ben de 46 yaşındayım. Ben de emeklilikte yaşa takılanlardanım. Benim bugün emekli olmam lazım. Milletvekiliyim, Bakanım ama ben de 20 yıldan fazla prim ödedim. SSK’da ödedim, Bağ-Kur’da ödedim, yani ben de bugün bekliyorum. Kendi yaşım için de söyleyeyim. Kendime bakıyorum; Ben 50 yaşımda emekli olmamalıyım. Bunu bu ülkenin bir evladı olarak söylüyorum. Ben 60-70 yaşıma kadar, bakın Avrupa’nın bazı ülkelerinde 70’ çıktı bu yaşlar. Neden? Bunun bir sebebi var. Sebebi şu; yaşam kalitesi arttı, sağlık imkanları arttı, insanların kendilerine olan bakımları yükseldi aynı zamanda da hava kirliliği ve yaşamı etkileyecek tüm unsurlar diyelim, bunlarda azalmalar söz konusu oldu."

Kaynak: POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız