Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

27 Kasım 2015 Cuma

Yüzde 70 oranında engelliyim - Askerlikten muafım - Nasıl ve ne zaman emekli olabilirim?

Başlangıçta malul derecesinde engelli olanlar
Soru: 21 Nisan 1987 doğumluyum. 25 Temmuz 2007 tarihinde sigortalı olarak işe başladım. Arada boşluklarım oldu. Toplam 1982 gün primim var. Yüzde 70 oranında engelliyim. Askerlikten muafım. Nasıl ve ne zaman emekli olabilirim?
Can KASAP
Cevap: İlk defa sigortalı olduğu tarihte malul derecesinde, engelli olanlar, emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim ödeme şartlarına tabi. İlk defa sigortalı olduğunuz tarihte malul derecesinde engelli olduğunuz anlaşılıyor. 1618 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 15 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız 25 Temmuz 2022’de emekli olabilirsiniz. 1 yıl 1 ay daha (390 gün) daha sigortalı çalıştıktan sonra kalan1228 günü isteğe bağlı olarak ödeyebilirsiniz.    
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız