Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

4 Eylül 2012 Salı

Yaş haddinden resen emeklilik

Yaş haddinden resen emekli edilen memura ikramiye farkı ödenir 

Soru: 65 yaşını dolduran memur zorunlu olarak emekli oluyor. 65 yaşı dolduranlarla ilgili olarak, kendiniz ayrılmayın kurumunuz emekli etsin gibi bir yazınızı okumuştum. Burada 65 yaşı dolduran memurun kendi emekli olmasıyla, kurumun emekli etmesi arasında ne fark var? Bilgilendirirseniz sevinirim. Babam Kasım ayında 65 yaşını dolduracak. 

SEVİLAY 

Cevap: Sorunuzda da belirttiğiniz gibi, 65 yaşını dolduran memur, emeklilik talebinde bulunmazsa zorunlu olarak emekliye sevk edilir. Babanız Kasım ayında 65 yaşını doldurduğunda emeklilik talebinde bulunmasın. Çalıştığı kurum resen emekliye sevk etsin. Çünkü, re’ sen emekli olanlara emekliye sevk edildiği tarihten sonraki ilk memur maaş katsayısı artışından emekli ikramiyesi farkı ödenir. Babanız emeklilik talebinde bulunursa istekle emeklilik hükümleri uygulanacağından, emekli ikramiyesi farkı alamaz. Oysa kurumu resen emekliye sevk ederse, yılbaşındaki memur maaş katsayısı artışına göre emekli ikramiyesi farkı alır. 

Ekrem SARISU - POSTA 

--

www.emeklilikhaber.com tanıtım ve tavsiye mesajı:
 
Değerli arkadaşım;

Bu e-postayı size faydalı bir siteyi duyurmak için gönderiyorum.

Sigortalı çalışıyorsanız  yeni SGK haberlerini günlük olarak yayınlayan bir site var. 

Düzenli olarak önemli gelişmeleri takip edebilirsiniz. 

Ayrıca İş arkadaşlarınızın ve tanıdıklarınızın önemli SGK gelişmelerinden
haberdar olmalarını istiyorsanız onlara bu siteyi tavsiye ediniz. 

Ziyaret İçin Tıkla www.emeklilikhaber.com 
RSS Aboneliği http://feeds.feedburner.com/emeklilikhaber 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız