Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Nisan 2018 Cuma

Annem yeni çıkan yasadan emekli oluyor mu?

Annenizi emekli edecek yeni yasa çıkmadı

Soru: 15 Nisan 1962 doğumlu annemin SSK başlangıcı 1988 olup, 50 gün prim ödemesi var. Ve sonra 2006 yılından sonra 10 yıllık Bağ-Kur ve yine Bağ-Kurdan sonra 9 aylık sigortası var. Bağ-Kurdan yeni çıkan yasadan emekli oluyor mu? Annem ne zaman ne zaman emekli olabilir?
Uğur GÜVEN
Cevap: Annenizi emekli edecek yeni bir yasa çıkmadı. Bağ-Kurda emekli olması için, 1480 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5400 güne tamamlaması gerekir. Annenizin  SSK’dan emekli olması avantajlı.  Sigortalı çalışmasıyla 990 gün daha prim ödeyerek Bağ-Kurdan sonra SSK’ya ödediği 270 gün primi 1260 güne tamamlaması halinde, SSK’da emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi olur.  Ve Bağ-Kurdan sonra SSK’ya ödediği priminiz 1260 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.(ara vermeden prim öderse Ocak 2021’de)


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız