Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Eylül 2017 Cuma

Vergi dairesinden geçmiş yıllardaki kaydımı alsam Bağ-Kur kaydımı yaptırıp prim ödeyebilir miyim?


Vergi kaydıyla 1989’dan Bağ-Kur kaydı yaptıramazsınız 
Soru: 45 yaşındayım. 2000 gün primim var. 1989-1998 yılına kadar esnaftım. Fakat hiç Bağ-Kur kaydı yapılmamış. Acaba vergi dairesinden o yıllardaki kaydımı alsam, Bağ-Kur kaydımı yaptırıp prim ödeyebilir miyim?  
Osman SARIKAYA
Cevap: Bağ-Kura kaydınızı kendinizin yaptırması gerekiyordu. Sizin gibi süresi içinde Bağ-Kura kayıt ve tescilini yaptırmayanların sigortalılık hak ve yükümlülüğü 1 Ekim 2008’den itibaren başlatılıyor. 1 Ekim 2008’den daha gerideki bir tarih itibariyle Bağ-Kura kayıt yaptırılamıyor. Maalesef vergi kaydı ibraz ederek Bağ-Kurlu olup 1989-1998 yıllarının primini ödeyemezsiniz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTARelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız