Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Eylül 2017 Cuma

İşyeri çıkış kayıtlarını imzala çek git diyor imzalamadan çıksam 10 senelik paramı alabilir miyim?

Haklı bir neden yokken ayrılırsanız tazminat alamazsınız
Soru: 4 Mart 2003’deki sigorta başlangıcımla 3600 günden fazla prim ödemem var. Çalıştığım işyerinden 10 senelik tazminatımı alamıyorum. İşyeri çıkış kayıtlarını imzala çek git diyor. Kendisi çıkartmıyor. Kayıtları imzalamadan çıksam 10 senelik paramı alabilir miyim?
Muhammet AYDIN/İSTANBUL
Cevap: Kendi isteğinizle işinden ayrıldığınızda kıdem tazminatı alabilmek için, en az 7000 gün prim ödemiş olmanız gerek. 7000 gün priminiz olmadığından işinizden kendi isteğinizle ayrılırsanız kıdem tazminatı alamazsınız. Ancak işveren ücretinizi kanunda veya iş sözleşmenizde belirlenen usulde ödemiyorsa, yıllık izin kullandırmıyorsa, fazla çalışma sürelerinizin ücretini ödemiyorsa veya mobbing uyguluyorsa(psikolojik taciz) bunlar size iş akdinizi haklı nedenle fesih hakkı verir. Bu nedenlerle işinizden ayrılmanız halinde, kıdem tazminatı alabilirsiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTARelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız