Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Eylül 2017 Cuma

7000 veya 4500 günden emekli olduğumuz da ikisi arasındaki maaş farkı ne olur?


Yüksek kazanç tutarı üstünden uzun süre prim ödemelisiniz

Soru: 1981 doğumluyum. SSK giriş tarihim 21 Kasım 1999 olup, 4100 gün prim ödemem var. Ne zaman emekli olabilirim? 7000 veya 4500 günden emekli olduğumuz da ikisi arasındaki maaş farkı ne olur?
SERKAN
Cevap: Emekli olmak için; 7000 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabisiniz. 2900 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 7000 güne tamamlamanız şartıyla, 2041’de 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.  Ayrıca 400 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 4500 güne tamamlamanız şartıyla, yine 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. (25 yıl sigortalılık süresi, 4500 gün prim ödeme ve 60 yaş şartlarına tabi olarak) Yeni sistem; emekli aylığının yüksek olması için, uzun süre yüksek kazanç tutarı üstünden prim ödemeyi teşvik ediyor. Prim; prime esas kazancın alt sınırı(asgari ücret olup bugün için 1.777.50 liradır) ile üst sınırı( bugün üç 13.331.25 Liradır) arasındaki kazanç tutarı üstünden ödenmekte. Yüksek kazanç tutarı üstünden, ne kadar fazla prim öderseniz emekli aylığınız o kadar yüksek olur. Aksi takdirde taban aylık uygulaması nedeniyle asgari ücretin yüzde 35’i( eş ve çocuğu olmayanlara) veya yüzde 40’ı oranında aylık bağlanır.(bu günkü verilere göre 711 lira)


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTARelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız