Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Eylül 2017 Cuma

Prim günüm doldu tekrar SGK primi yatırılsa emekli maaşım düşer mi?

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/
Bundan sonra asgari ücretle çalışma emekli aylığınızı düşürür
Soru: 1972 doğumluyum. SGK başlangıcım Ağustos 1992’dir. Prim günüm doldu. 2012’de bankadan ayrıldım. Primlerim yükselten yattı. Maaşa bağlanmama 4 yılım kaldı diye biliyorum. Yani yaş bekliyorum. Ayrıldıktan bu yana prim yatırmadım. Şimdi bir iş imkânı doğdu. Tekrar SGK primi yatırılsa emekli maaşım düşer mi?
 Pınar KİBRİTCİOĞLU
Cevap:  Hesabınız doğru. Çünkü priminiz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 49 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz. Primleriniz yüksek kazanç üstünden yatmış. Bundan sonra asgari ücret üstünden prim ödeme emekli aylığınızda az da olsa düşmeye yol açacaktır. Bu nedenle  asgari ücretle çalışmaktansa çalışmamak daha iyi.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTARelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız