Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Eylül 2017 Cuma

Bağ-Kura hiç ödeme yapmadım şu anda 89.000 TL borcum var ne zaman emekli olabilirim?

Bağ-Kur prim borcunuzu ödeyip hemen emekli olabilirsiniz
Soru: 3 Mart 1954 doğumluyum. 1977’de sigortaya kayıt oldum. 1982’de Bağ-Kura geçtim. Ancak Bağ-Kura hiç ödeme yapmadım. Şu anda 89.000 TL borcum var. 2000 yılından bu güne kadar 1400 gün SSK’ya prim ödedim. Ne zaman emekli olabilirim?
Mustafa ÜNVER
Cevap: Sorunuzu 1977’deki SSK girişinizle prim ödediğiniz varsayımına göre cevaplandırıyoruz. SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5000 gün prim ödeme ve 44 yaş şartlarına tabisiniz. Prim borcunuzdan dolayı sigortalılık süreniz durdurulup prim borcunuz silinmiştir. Ancak, primler güncel değerleri üstünden ödenerek Bağ-Kur süresi tekrar kazanılabiliyor. Bağ-Kur prim borcunuzu öderseniz, SSK’dan hemen emekli olabilirsiniz. Ancak Bağ-Kura prim borcunuzu ödemezseniz, SSK prim ödemenizi 3600 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız