Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Eylül 2017 Cuma

Askerliğimin kaç gününü ne zaman borçlanırsam emeklilik yaşımı öne çekebilirim?

Askerlik süreniz şartları değiştirmeye yeterli değil
Soru: 20 Nisan 1971 doğumluyum. 6 Mayıs 1994 sigortam başladı. SSK’ya toplam 5726 gün prim ödemem var. Halen SSK’lı çalışıyorum. Askerliğimi 26 Kasım 1991/26 Şubat 1993 tarihleri arasında 15 ay olarak yaptım. Askerliğimin kaç gününü ne zaman borçlanırsam emeklilik yaşımı öne çekebilirim?
Doğan GÜRKAN
Cevap: Askerlik süreniz emekli olma şartlarını değiştirmeye yeterli değil. Emekli olma  şartlarınızı değiştirmek için en az 523 gün askerlik süresi lazım. Prim ödemeniz yeterli olduğundan, bundan sonra prim ödemeseniz de, 54 yaşınızı dolduracağınız 20 Nisan 2025’de emekli olabilirsiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTARelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız