Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

4 Şubat 2016 Perşembe

Askerliğimi borçlanırsam en erken ne zaman emekli olabilirim? - Daha ne kadar prim ödenmesi lazım?

56 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olacaksınız
Soru:1 Mayıs 1975 doğumluyum. Sigorta girişi tarihim 15 Kasım 1997 olup şuan 2790 gün SSK’ya ve 1389 günde Bağ-Kura prim ödemem var. Askerliğimi 1995 -1996 arası yaptım. Askerliğimi borçlanırsam en erken ne zaman emekli olabilirim? Daha ne kadar prim ödenmesi lazım?
Serkan KÖYMEN
Cevap: Primi ödenen son yedi yılda fazla prim ödenen kurum şartlarıyla emekli olunuyor. Sorunuzdan SSK’dan sonra Bağ-Kura prim ödediğiniz anlaşılıyor.  Sigortalı bir işte çalışarak SSK’ya en az 1466 gün prim ödeminiz halinde,  SSK şartlarıyla emekli olma hakkı elde edersiniz. Askerlik sürenizin de 6 ayını borçlanmanız halinde,  SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5825 gün prim ödeme ve 56 yaş şartlarına tabi olursunuz. 1466 gün primle prim ödeme şartını da sağlamış olacağınızdan, 1466 günden sonra prim ödemeseniz de, 56 yaşınızı dolduracağınız 1 Mayıs 2031’de emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız