Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

20 Haziran 2012 Çarşamba

Bugüne kadar 8800 gün prim ödemem var acaba emekli olabilir miyim?

46 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olacaksınız

Soru: 5 Kasım 1968 doğumluyum. Sigorta başlangıç tarihim 1 Eylül 1981’dir. Hala çalışmaktayım. Bugüne kadar 8800 gün prim ödemem var. Acaba emekli olabilir miyim? Emekli olursam maaş bağlanır mı?


Fahri SÖNMEZ

Cevap: Bugün için emekli olamazsınız. Çünkü primi ve süreyi doldurmanıza karşın henüz aranan yaş haddini dolduramıyorsunuz. Tabi bu duruma 13 yaşında sigortalı olmanız yol açıyor. Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5075 gün prim ödeme ve 46 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan, 46 yaşınızı dolduracağınız 5 Kasım 2014 tarihinde emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız