Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Ocak 2016 Salı

Yüzde 50 zihinsel özürlü olan oğlum hangi tarihte kaç yıl prim ödeyerek emekli olabilir? - Vergi indiriminden yararlanabilir mi? - İndirimli araba alabilir miyiz?


Engelli oğlunuz vergi indimi alabilir ancak ÖTV’siz otomobil alamaz
Soru: Oğlum 1 Ocak 1993 doğumlu. 5 Ağustos 2011’de sigortalı oldu. Toplam 736 gün sigortası var. Yüzde 50 zihinsel özürlü. Hangi tarihte kaç yıl prim ödeyerek emekli olabilir? Vergi indiriminden yararlanabilir mi? İndirimli araba alabilir miyiz?
Celal KÖSE
Cevap: Oğlunuz engelli hakkıyla emekli olmak için; 16 yıl sigortalılık süresi ve 4320 gün prim ödeme şartlarına tabi. 3584 gün daha prim ödeyerek toplam primini 4320 güne tamamlaması şartıyla, 16 yıllık sigortalılık süresini dolduracağı 5 Ağustos 2027’de emekli olabilir. Vergi indirimi de alabilir.  Ancak ÖTV ödemeden otomobil alamaz. Çünkü ÖTV ödemeden araba almak için, en az yüzde 90 oranında ağır engelli olmak gerekiyor.   
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız