Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Ocak 2016 Salı

4 Ekim 2000’den beri aktif Bağ-Kurluyum - 15 yıldır kesintisiz prim ödüyorum - Kaç yaşında emekli olacağım?


http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/
Başlangıç tarihiniz SSK’yı avantajlı kılıyor
Soru: 1 Ocak 1974 doğumluyum. 1991 yılında yani 17 yaşında 4 ay sigortam var. 4 Ekim 2000’den beri aktif Bağ-Kurluyum. 15 yıldır kesintisiz prim ödüyorum. Kaç yaşında emekli olacağım?
AYHAN
Cevap: 1919 deki başlangıcınız SSK’dan emekli olmanızı avantajlı kılıyor. Sigortalı bir işte çalışarak 1260 gün SSK’ya prim ödemeniz halinde, başlangıç tarihinizi 23 Mayıs 1991’den önceki bir tarih ise, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve 1260 günden sonra prim ödemeseniz de, 52 yaşınızı dolduracağınız 1 Ocak 2026’da emekli olabilirsiniz. Başlangıcınız 23 Mayıs 1991 den sonraki bir tarih ise, 53 yaşınızı dolduracağınız 1 Ocak 2027’de emekli olabilirsiniz.  Bağ-Kurda devam ederseniz, Toplam 9000 gün ödemiş olmanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız 1 Ocak 2034’de emekli olabilir.
Ekrem SARISU - POSTA


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız