Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Ocak 2016 Salı

SSK veya Bağ-Kura prim ödeyerek emekli olursanız ikramiye alamazsınız


SSK veya Bağ-Kura prim ödeyerek emekli olursanız ikramiye alamazsınız

Soru: 11 Ocak 1972 doğumluyum. 1 Aralık 1995 yılında TC. 657 sayılı devlet memuru olarak Milli Eğitim Müdürlüğünde göreve başladım. 1992 yılında (15 ay) askerlik yaptım. Askerlik borçlanmamı da yaptım. 10 Aralık 2012 tarihinde memuriyetten ilişiğim kesildi. Kaç yaşında ve nasıl emekli olabilirim?
Levent DİLCİ
Cevap: Emekli Sandığında 1) 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 55 yaş şartlarıyla, 2) 15 yıl fiili hizmet süresi ve 61 yaş şartlarıyla emekli olabilirsiniz. Hizmet sürenizi 25 yıla tamamlamadan memuriyetle ilişiğiniz kesildiğinden, Emekli Sandığında 25 yıl hizmeti tamamlama imkânınız bulunmamaktadır. Hizmetiniz 15 yıldan fazla olduğundan SSK veya Bağ-Kura da prim ödememişseniz ve bundan sonra da ödemeden 61 yaşın dolmasını beklerseniz, 61 yaşınızı dolduracağınız 11 Ocak 2033 tarihinde Emekli Sandığından emekli olabilirsiniz ve memuriyet süreniz için emekli ikramiyesi alırsınız.  
Görevine son verilen memurlardan, SSK veya Bağ-Kura prim ödeyip hizmetlerini birleştirerek  emekli olanlara emekli ikramiyesi ödenmiyor.  Şayet SSK veya Bağ-Kura prim ödeyerek buralardan emekli olursanız, memuriyet süreniz için emekli ikramiyesi alamazsınız. Sigortalı bir işte çalışarak 1260 gün prim ödemeniz halinde, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve 1260 günden sonra prim ödemeseniz de, 55 yaşınızı dolduracağınız 11 Ocak 2027’de emekli olabilirsiniz. 
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız