Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Ocak 2016 Salı

Emeklilerinin Ocak ayı zammı ve enflasyon farkı ne zaman yatacak?
Farklar Şubat ayı içinde ödenir

Soru: Bir sorum olacak memur emeklilerinin Ocak ayı zammı ve enflasyon farkını SGK yatırmadı ne zaman alacağız belli değil. Sizin bir fikriniz var mıdır?
Engin İMAL
Cevap: Memur emeklilerinin maaşlarının ödeme talimatları, ödeme tarihinden 15-20 gün öncesinde bankalara gönderiliyor. Ocak maaşları da, enflasyon farkı nedeniyle katsayılar belli olmadığından Aralık ayı katsayısı dikkate alınarak Aralık ayının 15’i gibi bankaya gönderildiğinden aylıklar zamsız ödendi. Maaş farkları, 1 Ocak 2016 tarihinden geçerli olmak üzere Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yeni katsayılara göre hesaplama yapmasını müteakip önceki yıllarda olduğu gibi, muhtemelen en geç Şubat ayı içinde ödenecektir.
1Temmuz 2015 maaş farkları da 2015 Ağustos ayı içerisinde ödenmişti. Emekli aylıklarını üçer aylık halinde almakta olanlardan, Kasım-Aralık-Ocak Döneminde aylık alanlara, Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, Aralık-Ocak-Şubat Döneminde aylık alanlara, Ocak ve Şubat ayları olmak üzere 2 aylık tutarında, Ocak-Şubat-Mart Döneminde aylık alanlara, 3 aylık tutarında fark ödenecek. Aylıklarını her ay alanlara Ocak ayı için bir aylık fark ödenecek.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız