Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Ekim 2015 Cuma

Kaç gün daha prim ödeyip, kaç yaşında emekli olabilirim?

61 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz

Soru: 11 Ocak 1972 doğumluyum. 1 Aralık 1995’de 657 sayılı kanuna tabi Devlet memuru olarak göreve başladım. Askerliğimi memuriyete başlamadan önce, 1992 yılında 15 ay olarak yaptım. Askerlik borçlanmamı memuriyet dönemimde yaptırdım. Ancak bir olaydan ötürü şuanda cezaevindeyim. 10 Aralık 2012’de Devlet memurluğundan ilişiğim kesildi. Kaç gün daha prim ödeyip, kaç yaşında emekli olabilirim?
Levent DİLCİ
Cevap: 15 yıldan fazla memuriyet hizmetiniz olduğundan, bundan sonra çalışıp her hangi bir sosyal güvenlik kurumuna prim ödemezseniz de, 61 yaşınızı dolduracağınız 11 Ocak 2033’de Emekli Sandığından emekli olabilirsiniz.  Cezaevinden çıktıktan sonra, sigortalı bir işte çalışarak, 1260 gün daha prim ödemeniz halinde, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve 1260 günden sonra prim ödemeseniz de, 55 yaşınızı dolduracağınız 11 Ocak 2027’de SSK’dan emekli olabilirsiniz. 
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız