Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Ekim 2015 Cuma

İsteğe bağlı sigorta primi ödeyerek emeklilik hk.

İsteğe bağlıya 5400 gün prim ödeyip 60 yaşı dolduracaksınız
Soru: Benim sigorta başlangıç tarihim 27 Aralık 1999 olup toplam 3901 gün prim ödemem var. Mart sonu itibariyle evlilik sebebi ile işten ayrılmayı düşünüyorum.
Ayrıldıktan sonrası için isteğe bağlı sigorta primi ödeyerek emekliliğe hak kazanmam mümkün olur değil mi? Son 3,5 yılı sigortadan mı ödemeliyim?
Resmiye AYDOĞDU
Cevap: Doğum tarihinizi bildirmemişsiniz. İşten ayrıldıktan sonra isteğe bağlı prim ödeyerek toplam priminizi 5400 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.  Son 1260 günü sigortalı bir işte çalışarak SSK’ya ödemek şartıyla, 3099 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 7000 güne tamamlamanız halinde, 58 yaşınızı dolduracağınız tarihte SSK’dan emekli olmanız da mümkün.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız