Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Ekim 2015 Cuma

Bağ-Kur’dan sonra SSK’ya 1260 gün prim ödeyerek emeklilik hk.

Bağ-Kur’dan sonra SSK’ya 1260 gün prim ödeme lazım
Soru: 18 Ağustos 1973 doğumluyum. 1995’de sigortalı oldum. 480 prim günüm var. 9 Ocak 2001 de evlendim. 22 Şubat 2002’de doğum yaptım. 2005 yılında Bağ-Kur’lu oldum. Ve halen Bağ-Kur’luyum. 19 Eylül 2006’da ikinci doğumumu yaptım. Tekrar SSK’lı olup emekli olabilir miyim? Ne zaman ve nasıl emekli olabilirim?
Songül BEKTAŞ
Cevap: Bağ-Kurlular faaliyetlerine son vermeden, sigortalı çalışarak SSK’ya prim ödeyebiliyor. Sigortalı çalışarak SSK’ya 1260 gün prim ödemeniz halinde, SSK’da emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi 5825 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabi olursunuz. 2002’de ki doğumunuzu borçlanarak 720 gün kazanabilirsiniz. 2006’da ki doğumunuzdan sonraki iki yılda Bağ-Kura prim ödemeniz olduğundan borçlanacak gününüz yok. SSK’ya 1260 gün prim ödeyip 2002’deki doğumunuzu borçlandığınızda, sorunuza göre priminizi tamamlıyorsunuz. Bu nedenle 1260 günden sonra prim ödemeseniz de, 52 yaşınızı dolduracağınız 18 Ağustos 2025’de emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız